Jalgpallihaigla paneb Eesti – Argentina mänguks välja Copa Jalgpallihaigla

Eesti meeste koondis kohtub 5. juunil Hispaanias Pamplonas El Sadari staadionil maavõistlusmängus Argentinaga.
Kuna mõlemad koondised on hetkel oma kohalike toimuvate karikavõistluste valitsevad meistrid: Argentina Copa America võitja ja Eesti Balti turniiri karika võitja, siis sellel puhul paneb MTÜ Jalgpallihaigla välja koondiste omavahelise mängu võitjale Jalgpallihaigla karika.

Sellega avaneb mõlemal meeskonnal võimalus täiendada oma auhinnakappi. Rahvusmeeskondade tasemel seda väga tihti ei juhtu. Isegi 7 kordsel Ballon d’Or võitjal Lionel Messil on koondisega võidetud ainult 2 karikat, Copa America ja Fianlissima. Loodame, et Jalgpallihaigla karikas annab mõlemale meeskonnale lisamotivatsiooni väljakul pingutada.

Copa Americat on mängitud välja alates aastast 1916 ja Argentina on võitnud karika 15 korral, viimati 2021. aastal.
Balti turniiri on mängitud alates aastast 1928 ja Eesti on võitnud karika 4 korral, viimati 2020. aastal.