Geenius&Jobu

Jalgpalligeeniused


2022 – Paide Linnameeskond –
Möödunud eurohooajal Eesti jalgpalli lipu kõrgel hoidmise eest.
2021 – Balti turniiri võit

2020 – Katrin Loo – Jalgpallihaigla tunnustab Katrinit panuse eest Eesti jalgpalli arengusse ja tänab teda olemast eeskujuks sadadele tüdrukutele, kes Eestis jalgpalli mängivad.
2019 – Eesti Jalgpalli Liidu kogukonnajuhtide projekt
2018 – Eesti Jalgpalli Liit –
 UEFA Super Cup korraldamise eest Eestis
2017 – Tundmatu – 2017. aastal lõpetas Ragnar oma tegevuse Jalgpallihaigla piletibossina ja pühendus tööle ja perekonnale. Jalgpallihaigla tänab Ragnarit tema aastatepikkuse panuse eest ja on südamest rõõmus, et just tema valituks osutus. 
2016 – Ragnar Klavan & FC Infonet 
– FC Infonet ehk uue nimega FCI Tallinn võitis tiitli esmakordselt. Fännide põhjendus Infoneti geeniuseks valimisele oli Eesti meistrivõistluste võit, Ragnar Klavani puhul sai seekord määravaks läbimurre Inglise liiga esiotsa kuuluvas võistkonnas Liverpoolis.
2015 – Sepa Jalgpallikeskus – Hea näide kuidas võimatu teha võimalikuks ja unistused teoks. Väga äge, julge ja põhjendatud aktsioon ja teostus. Eestlased on tuntud üheskoos asjade, ürituste ära tegijad, aga alati on vaja eestvedajaid. Poistel oli soov ja ei jäädud nurka kössitama, vinguma ning soiguma kuidas ei saa, võeti kätte ja tehti ära!
2014 – Ragnar Klavan – Kapten, kes sütitab võistkonda, võitleb lõpuni, lülitub rünnakusse, paikab teiste praaki. Hetkel vägevamat pole!
2013 – Ragnar Klavan – Nii kõrgel klubilisel tasemel nii stabiilset väljakumängijat pole meil varem olnud.
2012 – Eesti Jalgpalli Liit – Seoses U19-eliitturniiri eduka korraldamise eest ning Balti turniiri mängude viimisega Lõuna-Eestisse.
2011 – Konstantin Vassiljev – Eesti koondise poolkaitsja, kes oma suurepäraste esitustega koondise särgis fännide südame võitis.
2010 – Eesti Jalgpallikoondis – Fännide seas tõsteti esile just koondise suurt arenguhüpet nii mängupildi kui ka tulemuste poole pealt, eriti aga oktoobrikuist suursaavutust Serbias.
2009 – Frank Bernhardt – U-17, U-19 ja U-21 koondiste peatreener. Noortekoondiste head tulemused valikturniiridel.
2008 – Kuno Tehva – JK Nõmme Kalju president. Meeskonna eduka debüüthooaja ning ülatusliku meediakampaania eest.
2007 – Raio Piiroja – Eesti koondise keskkaitsja, kes EM-valiktsükli resultatiivseim Eesti koondislane. Jalgpallihaigla liige Anki põhjendab valikut: „Mees mängib, mitte lihtsalt ei kanna koondise dressi!”
2006 – FC Levadia ja Tarmo Rüütli – “Tarmo Rüütli tõestasend taaskord Eesti parima treenerina, viies FC Levadia järjekordse meistritiitlini,” arvas Jalgpallihaigla liige Kympa.
2005 – Jelle Goes – Eesti jalgpallikoondise peatreener. Jalgpallihaigla liikme Jorgan “Jorgan” Vöörmanni põhjendus: “Koondise head tulemused MM valikmängudel ja üldine mängupildi paranemine”.
2004 – Tarmo Rüütli – FC Levadia peatreener. Jalgpallihaigla liikme Siim “Juxi” Juksi kommentaar: “Tõi itaallasest treeneri asemele lõpuks Levadia kastanid taas tulest välja ning viis Levadia UEFA karikasarja teise ringi. Kolmas ring oli nii-nii lähedal. Hoolimata sellest, et Rüütli pole just kõige säravam suhtleja, annab ta omamoodi eeskuju ka sellega, et omandab ülikooliharidust ning kasvatab oma pojast vutimeest.”
2003 – Mart Poom – Eesti koondise ja Sunderlandi väravavaht. Jalgpallihaigla liikme AiFo kommentaar: “Mart Poomi senise mängijakarjääri tipphetk saabus 20. septembril 2003.a., mil naastes Pride Parkile lõi ta oma endise koduklubi vastu värava! Hetkel on Poom üks Sunderlandi populaarsemaid mängijaid ja fännide lemmik. Nii klubi kui ka koondise kohta on Mart järjest rohkem hakanud oma arvamust avaldama ja tema arvamust kuulatakse.”
2002 – Arno Pijpers – Eesti jalgpallikoondise ja FC Flora peatreener


Jalgpallijobud


2022 – Andrei Stepanov –
Auhinnavääriliseks teoks pidasid Eesti jalgpallifännid möödunud aasta lõpus palju kõneainet tekitanud Venemaa jalgpallikoondise peatreeneri Valeri Karpiniga õhtusöögi korraldamist.
2021 – Terviseamet
2017
 – Ei valitud
2016 – Ei valitud
2015 – Ei valitud.
2014 – Ei valitud.
2013 – Elvis Liivamägi ja Sander Karu – Noored jobud tõmbasid enda sportlaskarjäärile kriipsu peale ja seda päris koledal viisil, seades kahtluse alla JK Tallinna Kalevi jätkusuutlikuse ja nõrgestades Eesti jalgpalli laiemas pildis.
2012 – Oliver Konsa – seoses kahtlustusega narkokuriteos
2011 – Konstantin Nahk – FC Levadia poolkaitsja, kes oma “Hitleri-tervitusega” fännide ebasoosingusse sattus.
2010 – Eesti-Itaalia valikmängus väljakule jooksnud pealtvaatajad – nende tegu  märgiti ära kui fännile sobimatu käitumine, mis tagatipuks rikkus Eesti koondise mängurütmi eestlaste jaoks üliolulistel hetkedel.
2009 – Eesti Jalgpalli Liidu piletipoliitika – kuna vahetult enne Brasiilia mängu hakati staadioni täissaamise huvides piletihindu muutma.
2008 – Jalgpallifänn Papa – fänn, kelle “jõulist poliitikat” hümni lörtsinud Ewert Sundja vastu heaks ei kiidetud.
2007 – Eesti Jalgpalli Liidu ametnik X – ametnik, kes luges valesti kokku Raio Piiroja kollaseid kaarte. „ Piirojal jäi tema tõttu kasutamata võibolla üks elu parimaid võimalusi tippklubidele silma paista,” arvab Jalgpallihaigla liige Stinger.
2006 – Andres Oper – Eesti jalgpallikoondise ründaja. Operit kritiseeriti seoses tema astumisega Keskerakonda. Jalgpallihaigla liige Ballack arvas: “Sport ja poliitika olgu lahus.”
2005 – Kanniku-Pohlaku jalgpallitüli. Jalgpallihaigla liikme Rauno “Strike” Paltseri kommentaar: “See, mis toimus 2005. aasta viimases pooles Eesti Jalgpalli Liidus, oli ikka naljanumber- üks süüdistas ühte ja teine teist. Ma arvan, et see tüli jättis maailma jalgpallile paha mulje meie jalgpalli hetkeseisust”.
2004 – Telekanal TV3. Jalgpallihaigla liikme Kadri “Kelisk” Teeväli kommentaar: “TV3. Tõeliselt mõistetamatu, miks ei suudetud jätkata eelnevate hooaegade ülekandeid Meistrite Liiga mängudest. Selle aasta mängude näitamine keskööl on jätkuvalt häbiplekiks TV3-le.”
2003 – Valeri Bondarenko – FC Levadia Tallinna endine peatreener. Jalgpallihaigla liikme Madman kommentaar: “Täiskasvanud mees, kes läheb treenerieksamile spikerdama, on aasta Jalgpallijobu tiitli kuhjaga ära teeninud.”
2002 – Edgar Savisaar– Tallinna linnapea